Народження в родині хлопчика зобов’язує батьків виховати справжнього чоловіка. Мати бачить в ньому захисника, а батько своє продовження, або принаймні того, ким він сам не став.
В уяві батьків справжній чоловік мусить бути сильним, сміливим і рішучим. Як досягти цього? Допомогою може бути наш допис.
Один жіночий портал провів серед жінок опитування на тему “Яким повинен бути справжній чоловік?” Найбільш популярними відповідями були відмічені надійність, мужність, працьовитість і відповідальність. Також відмітили гарну фізичну підготовку і розвинені комунікативних навичок.
Однак слід розуміти, що самі навички не виникають і треба прикласти значних зусиль, щоб набути їх. Це теорія. а на практиці справи можуть йти не так гладко. Часто виховуванням хлопчиків займається вулиця, а втрачений час батькам ніхто не поверне.
Одним з найважливіших правил виховання хлопчиків є те, що виховувати повинен батько. В житті по різному може скластися родинна ситуація, але якщо все добре, то мамі потрібно змиритися, що ключову роль в вихованні буде відігравати батько. Мама, в свою чергу, повинна допомагати, а не змагатися з татом за право виховання.
Тож ось правила, яких треба дотримуватись, щоб виховати справжнього чоловіка.
- Мама відпускає дитину.
Дитячі психологи радять в п’ять років поступово “віддаляти” хлопчика від мами. Цей непростий період потрібно пережити усією родиною. Тато повинен більше часу проводити з сином, займаючись активними іграми і чоловічими хатніми справами. В цей період хлопчик вчиться самостійності і незалежності.
- Син має право на самостійне життя.
Зрозумійте, що син – це не копія вас і не реалізація ваших власних невдач. Його здібності можуть відрізнятися від ваших, а життєвий шлях може бути іншим. Прийміть це і допоможіть вашій дитині знайти свій шлях.
- Завжди радійте досягненням сина.
Любі досягнення, любі перемоги постійно повинні вами відмічатися. Хваліть дитину навіть за маленький крок у розвитку. Це надасть йому впевненості і подарує відчуття захищеності.
- Кара повинна бути зрозумілою.
При покаранні батьки повинні бути суворими, але не жорстокими. Навчіться поважати своїх дітей і ніколи не принижуйте їх. Не порівнюйте з іншими дітьми і намагайтеся пояснити зв’язок між неправильними діями і наслідками.
- Важлива фізична підготовка.
Розвивайте дітей фізично. Особливо це ефективно, коли заняття проходять разом. Навчіть дітей рухомим іграм, які ви знаєте, навіть, якщо ви не дуже добре граєте в них. Повірте, що фізичні вправи дають чудову розрядку і дитині і вам.
- Відношення з дружиною розбирайте наодинці з нею.
Важливо сформувати правильну модель родини в голові у майбутнього чоловіка. Намагайтеся всі суперечки з дружиною з’ясовувати наодинці. Навчіться сприймати спокійно жіночі емоції. Так дитина не буде відчувати себе винною в скандалах в родині.
- Створюйте свою історію виховання.
Важливо використовувати досвід виховання минулих поколінь, але пам’ятайте, що світ завжди змінюється. Ваші діти навчаються швидше і інформації потребують більше. Створіть власну родинну історію становлення сина як чоловіка.
Наостанок хочемо додати, що виховання дітей взагалі, неважливо хлопчика чи дівчинки, це дуже тяжка праця, яка вимагає багато сил, терпіння і знання. Але при правильному підході результати виховання вразять вас і будуть гарантією міцних родинних стосунків і миру в душі.
Можливо вас зацікавлять вправи для розвитку уважності підлітків https://coolmama.com.ua/pidlitky-sered-nas-vpravy-dlya-rozvytku-uvazhnosti/