Восени минулого року, в Індії виявили новий штамп вірусу COVID-19. Це за рахунком третій варіант мутації ковіду. За традицією його назвали, після “Альфа” і “Бета” – “Дельтою”.
З Індії штамп поширився на інші країни. Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Гебреєсус, ще в середині липня цього року, заявив, що “Дельта” виявлена вже в 111 країнах світу.
На сьогодні вірус дістав ще і до України. 22 липня, в Олександрівській лікарні міста Києва було виявлено одночасно шість випадків небезпечного вірусу. За прогнозами лікарів, на початку осені, новий вид COVID-19 витіснить всі інші і стане домінуючим.
Що ж відомо про новий вірус?
Нажаль, він ще є недостатньо дослідженим і тому небагато інформації про його лікування. Попередньо відомо, що “Дельта” в 1.6 разів заразніший за “Альфу” (Британський штамп), В 2.26 рази частіше приводить до госпіталізації і в 1.45 рази частіше до реанімації.
Симптоми зараження відрізняються від традиційних, зменшується кашель, лихоманка і втрата запаху та смаку. Взагалі людям може здатися, що це якась сезонна застуда. Тому збільшується ризик несвідомо заразити інших людей. В окремих випадках новий вірус може вразити кішківник, тобто замаскуватися під харчове отруєння.
Як же вберегтися від зараження?
Як і у випадках попередніх вірусів, на перший план виходить особиста гігієна і обережність. Уникнення контакту з іншими людьми, без особливої потреби, миття і дезінфекція рук, використання масок в громадських місцях. Наразі вплив існуючих вакцин на новий вірус ще досліджується. За останніми даними, оприлюдненими в журналі New England Journal of Medicine, дві дози вакцини Pfizer забезпечують 88% захисту, тоді як AstraZeneca – ефективні на 67%.
Дізнайтеся також про основні рекомендації щодо профілактики захворювань на COVID-19 тут https://coolmama.com.ua/osnovni-rekomendacziyi-shhodo-profilaktyky-zahvoryuvan-na-covid-19/