Немає якогось певного віку у дітей, коли їм треба розповідати про фінанси в родині. Якщо дітей не особливо цікавить тема грошей, – не треба їм нав’язувати. Початкові знання вони отримають при перегляді деяких мультиків, де обов’язково герої щось купляють, чи продають.
Коли дитина стає трохи старшою, можна грати в гру “Менеджер” , або “Монополія”. Дитина в ігровій формі отримає досвід фінансового планування. Паралельно з цим, можна почати видавати дитині кишенькові гроші на тиждень і пояснювати, як треба планувати свої витрати, що б вистачило на цілий тиждень. Ні в якому разі не потрібно грати в “оплату за виконану домашню роботу”. Всі домашні обов’язки просто розподіляються між всіма членами родини. Виконуються вони безкоштовно, але можна ввести систему премій, наприклад, за перемогу в якомусь конкурсі, або турнірі.
В дорослій школі дітям проводять декілька уроків фінансової грамотності, після чого можна оформити банківську карту юніора.
В родині можна поговорити про те, як можна заробляти гроші, користуючись смартфоном, а не тільки гратися з ним.
Після цього треба розказати дітям куди гроші витрачаються. Про обов’язкові статті витрат і чому не можна купити все і одразу.
Не потрібно розповідати дітям, як тяжко заробити гроші, навіть якщо це так. Просто говоріть про те, що із здобуттям різних знань і умінь виникає більше можливостей бути фінансово забезпеченим.
