Сон відіграє особливу роль в житті людини і особливо в житті дитини. Він виконує функцію нормалізації і відновлення організму. Підтримка антистресових і імунологічних процесів, активного росту і відпочинку – все це є задачею сну. Тому дуже важливо приділити цьому процесу максимум уваги.
Є свої особливості і відмінності сну дорослої людини і сну дітей грудного віку. Нормами сну немовлят є виключно орієнтирами матусі. Немає фіксованих показників сну, у кожної дитини режим активності і відпочинку свій. Якщо дитині хочеться поспати не варто будити її завчасно. На тривалість сну впливають багато факторів такі, як фізичний і психологічний стан, темперамент, температура в приміщені, або кліматичні умови, розпорядок дня тощо.
Середні показники тривалості сну в залежності від віку такі:
1-2 місяці – 18-20 годин; 3-4 місяці – 17-18 годин; 5-6 місяців – 16 годин; 7-9 місяців – 15 годин; 10-12 місяців – 12-13 годин.
Новонароджені дітки сплять хоч і багато, але сон їхній супроводжується частим засинаннями і прокиданнями. При цьому, тривалість не залежить від часу доби. Тому мамі також не вдається поспати, пристосовуючись ще й до часу кормління. Іноді потрібна мамам допомога тата, щоб мати більший час для відпочинку.
Рекомендації батькам для організації сну дитини.
Не допускайте перевтоми дитини. В цьому віці малюку рекомендовано бути в стані бадьорості не більше ніж 2 години.
Навчіть дітей відрізняти денні і нічні години. Вдень більше грайтеся, підтримуйте активність, не знижуйте шум і не зменшуйте світло. Вночі навпаки, поводьтеся тихенько, зменшить ігри і розмови з дитиною. З часом дитина зрозуміє, що день для ігор, а ніч для відпочинку.
Намагайтеся, щоб дитина засинала самостійно. Покладіть сонного малюку в ліжко і постарайтеся, щоб він заснув без колисання.
Важливо, також керувати нічні годування, в віці від 3 до 6 місяців у малюків відбувається виховання навичок сну.
Плануйте режим сну і активності та чітко намагайтеся дотримуватись його. Для початку орієнтуйтеся на дитину, але чим він стає старше, тим частіше корегуйте режим.
Сформуйте ритуал підготовки до сну. Це можуть бути купання, колискова, тихі ігри. Кожен вечір виконуйте цей ритуал, прививаючи звички приготування до сну. Перед сном важливо добре провітрити приміщення, навіть взимку.
Після 6 місяців у малюка можуть виникнути порушення сну, коли він буде часто сідати в напівсонному виді, або вставати. Це пов’язано з досягненнями в розвитку – Вчиться сидіти, повзати, або вставати. Задача батьків при цьому заспокоїти дитину і притримуватися режиму відпочинку. Тримайтеся порядку самостійного засинання.
Прочитайте також чим корисна йога для дітей. Вправи для найменших https://coolmama.com.ua/joga-dlya-ditej-vpravy-dlya-najmenshyh/