Опосуми живуть на землі ще з крейдяного періоду. Вони єдині з сумчастих, що живуть за межами Австралії. Залишки давніх опосумів знаходять по всьому світі, але зараз вони мешкають на території усієї Північної і Південної Америки і на островах Карибського моря.
Опосуми – це тварини дрібних, або середніх розмірів, довжина тулуба у різних видів знаходиться в межах 7-50 сантиметрів, хвоста 4-55 сантиметрів, вага звірятка складає 2-10 кілограмів. У опосумів витягнута, подовжена мордочка, дійсно чимось нагадує щурячу, голий довгий хвіст, теж схожий на хвіст щура. Передні і задні лапи опосумів дещо укорочені, на них по п’ять пальців. Великий палець на задніх лапах протиставлений іншим, на ньому відсутній кіготь. Тіло опосумів покрите коротким густим хутром, забарвлення у різних видів може бути різним: від сірого і жовтувато-бурого до чорного. У усіх опосумів по 50 зубів.
Цікаво, що наляканий або зранений опосум здатний прикидатися мертвим (при цьому, він випускає неприємний запах і піну з рота). Він може залишатися мертвим від 1 хвилини до 6 годин. Багато опосумів мають підвищений імунітет до отрути гримучих змій (тому вони і харчуються цими зміями). Але є і деякі види гримучників, які навпаки полюють на опосумів.
Опосумів можна тримати вдома, як домашніх улюбленців. Щоб легше приручити, їх краще брати дитинчам у віці 1,5-2 місяця. Краще придбати дитинча у заводчиків: такі звіри звичні до людини з дитинства. До того ж, заводчик дасть найдетальніші інструкції по догляду за опосумом у будинку, може допомогти з ветеринарами при необхідності.
Знадобиться простора клітина-вольєр, в якій треба обладнати напувалку і годівницю, лоток, до якого тварина дуже швидко звикає, будиночок, або інше укриття. Також опосуму потрібен щоденний вигул, можна зі смугою перешкод, які він з задоволенням долатиме.
Не можна хапати опосума згори, так на них нападає хижак. Не можна також жорстко виховувати і карати опосума, він може озлобитися і почати кусатися і дряпатися. Далеко не кожен опосум із задоволенням сидітиме на руках, проте прибігати на заклик і отримувати свою порцію пестощів вони люблять.
Опосуми всеїдні, в природі вони живляться комахами, дрібними безхребетними і хребетними тваринами, пташиними яйцями і пташенятами, їстівними рослинами, плодами і ягодами, не гидують і падаллю. Тому проблем з харчуванням не повинно виникати, але не можна давати свинину і яловичину. Зрідка, в якості ласощів опосумові можна дати котячий корм преміум-класу. Періодично в корм опосумові треба додавати вітаміни і кальцій, свіжа вода у вільному доступі має бути постійно.
Перший час опосум може неабияк докучати нічним шумом, проте згодом поступово можна змінити розпорядок дня тварини, робити, щоб опосум менше спав вдень і ввечері.
Опосуми охайні, вони постійно вилизуються, тому специфічного запаху практично не мають. При своєчасному прибиранні клітини і лотка запаху в квартирі не буде. Особливої необхідності в купанні опосума немає, звірятко прекрасно доглядає за собою сам.