Всі ми знаємо як неприємно, коли забруднюється одяг. Завжди в нагоді стане якісна пральна машина, але не всі плями можна відіпрати без залишку і з найменшою шкодою для речей. Особливо ті мами, в кого є маленькі діти, знають як складно швидко і якісно позбавитись різного виду плям.
Зараз розглянемо основні види плям і методи їх знешкодження.
- Плями від поту на одязі. Особливо це актуально в спеку, або для тих, хто веде активний вид життя. На допомогу прийде розчин кухонної солі, жменя на літр води, в якому треба замочити одяг на годину з подальшим полосканням.
- Плями від соусів. Малюки не завжди можуть їсти акуратно, особливо якщо мама смачно готує. В цьому випадку замочіть плями на 20 хв в підігрітому до 35-40 градусів гліцерині і прополощіть в теплій воді.
- Плями від фруктового соку. Якщо плями від соку протерти нашатирним спиртом навпіл з водою і добре випрати, плями щезнуть.
- Свіжі плями від трави (зелені). Але й тяжко ж всидіти маленьким дослідникам влітку, особливо якщо в траві так багато цікавого! Спробуйте протерти плями горілкою чи денатуратом, або зняти їх розчином кухонної солі (1 чайна ложка на 1/2 склянки теплої води). І звичайно, з подальшим пранням.
- Плями від чорнила. Найбільш зрозуміло тим, в кого діти старанно навчаються і вчасно роблять домашні завдання. Якщо змочити сірку від сірника, то можна прибрати невеличкі плями. Після цього промити теплою водою.
- Чайні плями на білій тканині. Задля видалення небажаних плям від чаю зі скатертині, можна скористатися перекисом водню або декількома краплями лимонного соку, після чого річ випрати і прополоскати в теплій воді.
- Плями крові. Життя може піднести неприємні несподіванки у вигляді порізів і ранок. Виводити такі плями треба спочатку у холодній воді, а потім теплим мильним розчином. Можна перед цим протерти розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на склянку води), це актуально і для старих плям.
- Плями зеленки на світлих полірованих меблях. Якщо якісь рани терміново обробляємо зеленкою, то можемо не помітити, як такі плями з’являться на меблях. Задійте ваших маленьких помічників, нехай спробують звести їх звичайною шкільною олівцевою гумкою.
- Свіжі жирові плями. М’якоть свіжого теплого хліба буде вам в нагоді.
- Плями від іржі. На вулиці багато іржавого металу, а діти такі цікаві. Нанесіть на суху тканину сік лимона, залиште на пів години і періть в пральні машині. Якщо пляма давня, розведіть чайну ложку оцту в пів склянці підігрітої води, на декілька хвилин опустіть туди забруднену частину і сполосніть водою.
- Плями воску або парафіну на скатертині. Можливо після вечері зі свічками ви знайдете такі плями, не засмучуйтесь. Прокладіть це місце з двох сторін паперовими серветками або шматками промокального паперу і пропрасуйте праскою, кілька разів пересуваючи прокладки, щоб розплавлений віск краще вбирався в папір. Іноді таким способом видаляють свіжі плями від жиру.
- Плями від вина на сукні з бавовняної тканини. Все буває в нашому житті, а такі плями можна вивести киплячим молоком. Бракує молока, засипте сіллю і промийте водою з милом або застосуйте 5% розчин нашатирного спирту, а потім промийте.
- Плями від фарби для волосся. Щоб бути гарною, треба бути готовою і до цього. Видаляйте розчином перекису водню з нашатирним спиртом або розчином гідросульфіту (1 чайна ложка на склянку води). Для цього розчин потрібно підігріти до 60 градусів і ваткою, змоченою в ньому, протерти пляму. Потім річ попрати в теплій мильній воді.
- Плями від йоду. При ранах в нас завжди або зеленка, або йод. Пляму кілька раз замочіть водою, а потім натріть крохмалем.
- А якщо маєте плями на виробах зі штучної шкіри, то не можна використовувати спирт, бензин чи ацетон. Тільки тепла мильна вода.
- Маєте шовк або атлас. Можуть від води залишитись розводи. Замочіть одяг в теплому оцтовому розчині (на 1 літр води 1 ст. ложка оцту). Через дві години відіжміть. Втирайте в вицвілі місця содову кашку (4 ст. л. соди і 2 ст. л. води). Через годину виперіть звичайним способом.
Все буває у житті, отож нехай плями на одязі не зупиняють вас і не погіршують настрій, тому що тепер ви знаєте, як їх позбутись. А може вам відомі і інші методи боротьби із забрудненнями?