Мабуть багато хто захоплювався роботою програмістів, які створюють цікаві інтернет проекти. Деякі також мріяли спробувати себе в ролі програміста? А дітям хотілося у ігровій формі попрацювати з програмуванням?
Тож представляємо вам динамічну візуальну мову програмування — Scratch. Коди у ній створюються шляхом комбінування графічних блоків. Орієнтована мова перш за все на дітей, які хочуть зрозуміти процеси програмування і виявити, чи є бажання займатися цією справою.
Scratch був створений у 2007 році програмістом Мітчелом Резніком. Назва з’явилася від техніки «скретчинг», яку використовують диск-жокеї, міксуючи музику.
В програмі застосували принцип Лего, коли з універсальних блоків, навіть маленька дитина, може зібрати просту конструкцію. Але чим далі, тим конструкції можуть бути складніші. Користувачі Scratch в процесі програмування, набувають такі навички, як творче мислення, ясне спілкування, системний аналіз, використання технологій, постійне навчання. Погодьтеся, все це їм знадобиться в нашому надсучасному світі. Тому і створений був Scratch, насамперед, для навчання підлітків 10-16 років в регіонах з низьким рівнем достатку в межах позашкільної освіти в місцевих комп’ютерних клубах.
За допомогою Scratch можна створювати різноманітні ігри, анімацію і онлайн-проекти. Також своїми досягненнями можна ділитися в середині міжнародної спільноти, яка налічує близько 49 мільйонів користувачів.
Для програмування достатньо зайти на сайт Scratch і почати працювати.
В нас є можливість безпосередньо поспілкуватися з одним юним користувачем Scratch-програмування – 9-ти річним учнем одної з вінницьких шкіл Вадимом.
Як ти познайомився з Scratch?
Одного разу, мій брат, повернувшись зі школи розповів про цікаву програму, яку вони вчили на уроці інформатики. Це і була програма Scratch вона дуже мені сподобалася. Я спробував і у мене почало получатися.
Одразу в тебе вийшло працювати в Scratch, чи були якісь складнощі?
Одразу я почав створювати ігри з літаючими тваринами, яких треба було ловити.
Скільки ти вже займаєшся і які твої досягнення?
Я займаюся вже півтора року і у мене вже біля тридцяти проекті. Щоразу мій наступний проект якоїсь гри складніший за попередній.
Як ти думаєш, чому тобі подобається працювати в Scratch?
Це дуже зрозуміла програма, легко програмувати складні дії без знання кодів, дуже зрозумілі алгоритми.
Які побажання майбутнім програмістам?
Не зупиняйтеся, якщо щось не вдається, спробуйте аналізувати проблеми і будьте наполегливими.
На останок викладаємо одну з робіт Вадима, яку він люб’язно надав нам для публікації. Це гра “Kosmo”.
Можливо вас зацікавить сервіс з мультимедійними навчальними блоками для дітей та підлітків https://coolmama.com.ua/interaktyvni-ta-multymedijni-navchalni-bloky/