
При готуванні риби потрібно запам’ятати декілька правил, щоб не зіпсувати смачну страву. Отже…
Вибір риби.
Найкраще для смаку і здоров’я бажано готувати свіжу рибу. Деякі неякісні виробники часто заморожують несвіжу рибу, адже так можна приховати її недоліки. Тому купляйте у перевіреного постачальника, або беріть рибу ще живою, або незамороженою. Риба розрізняється жирності і за смаком, тому чітко уявляйте як ви її будете готувати. Не всяка риба підходить для смаження, чи для тушіння. І максимально чітко дотримуйтесь рецепта при готуванні.
Вибір посуду.
Вибирайте посуд такий, щоб температурний режим був максимально стабільним. Також для кожного виду готування повинен бути свій посуд.
Волога риба.
Перед маринуванням, смаженням або тушінням, потрібно прибрати надлишок вологи, щоб м’якоть риби добре промаринуватися. Для цього потрібно промокнути рибу паперовим рушником.
Розігрів посуду.
Якщо недостатньо розігріти посуд риба почне прилипати. Також дайте достатню кількісті олії, це при смаженні. А при іншому готуванні, потрібно чітко витримувати температурний режим і час готування.
Час готування.
При занадто довгому готуванні, риба стає сухою. Запобігти цьому може достатній розігрів сковорідки. Готуйте на одній стороні до напівготового стану і перевертайте на іншу сторону. Взагалі рибі не потрібно багато часу на готування.
Перевертання риби.
Зайві перевертання шкідливі рибі. Потрібно так розрахувати процес готування, щоб менше торкатися риби. Використовуйте при цьому тоненько лопатку, а не кулінарні щипці.