Вже до кінця 2022 року прогнозується втрата 75 млн робочих місць. Причинами будуть розвиток і впровадження нових технологій.
Але водночас з зникненням професій можуть з’явитися нові, які будуть адаптовані до нової реальності. На тих, хто своєчасно подбає про здобуття нових умінь і навчання новим професіям буде завжди попит.
Вже зараз сучасні компанії шукають фахівців з штучного інтелекту, аналітиків, розробників програмного забезпечення, спеціалістів з робототехніки. Ми бачимо, що людину з успіхом вже заміняють роботи в таких галузях як медицина, видобуток різноманітних копалень, пілотування різними видами транспорту тощо.
Але, як і раніше, будуть актуальними спеціалісти з альтернативних видів енергії, інженери-енергетики, професії, пов’язані з природними ресурсами та екологією. На часі також завжди будуть проблеми переробки сміття та проблема прогнозування стихійних лих. Очікується попит на фахівців маркетингу, організацію розвитку та навчання.
Аналізуючи останні технічні здобутки прогнозовано можуть зникнути такі професії, як
бухгалтер
нотаріус
охоронець
касир
банківський працівник
водій
кур’єр
секретар
музейний працівник
оператор кул-центру.
Спеціальні інтернет-платформи можуть замінити турагентів і ріелторів. Також будуть скорочення обслуговуючого персоналу в добувній сфері та сфері торгівлі.
Підлаштовуватись під сучасні реалії потрібно буде і креативним професіям. Наприклад журналістам, окремо, потрібно вивчати технологію знімання фільмів. Копірайтери і перекладачі можливо і зовсім зникнуть.
При зніманні повнометражних художніх фільмів буде знижуватись попит в каскадерах і акторах. Дешевше буде використати 3D-технології. Редакторів і монтажерів телеефіру посунуть спеціальні програми.
В промисловості взагалі ручна робота піде у минуле. Автоматизація широко впроваджується в виготовлення різних товарів. Сьогодні одна людина може контролювати весь цикл виробництва найскладніших механізмів. Стрімко увірвалися в процес виробництва 3D-прінтери, на яких, з досить великою точністю, можна надрукувати потрібну деталь.
В банківській сфері частка використання сервісних роботів щорічно зростає на 55%. В медицині все частіше складні операції проводяться роботами. В базу даних робота можна запрограмувати кілька тисяч діагнозів і історій хвороби, а програма, проаналізувавши стан пацієнта, розробить способи лікування.
В продовж наступних років основними напрямками буде створення унікальних інноваційних продуктів. Це може бути лише за умов нестандартного мислення і знання передових технологій. Але скоріш за все збільшиться попит на створення унікальних ручних речей, бо все менше і менше буде спеціалістів, здатних створити щось своїми руками.
Можливо вас зацікавить як в інших країнах вирішують проблеми сміття і непогано заробляють на цьому https://coolmama.com.ua/zhyttya-bez-smittya/