Весна вже починає набирати оберти, а сонечко все дужче припікає. Разом з сонечком активізуються і кліщі. Що ж треба знати, збираючись на прогулянку, аби не наразити себе на небезпеку?
Потрібно пам’ятати, що кліща ви можете зустріти не тільки в лісі або парку. Активно почувають вони себе і на любому газоні. Частіше всього сидять кліщі в траві на висоті 20-60 см.
Насамперед кліщі небезпечні як передавачі небезпечних захворювань, таких як енцефаліт, бореліоз, а також хвороби Міямота.
Тож як зберегтися від кліщів?
Перед прогулянкою підберіть відповідний одяг. Це повинен бути одяг з довгими рукавами, світлого кольору, штани і довгі панчохи. Голова повинна бути захищена головним убором. Не зайвим буде застосування спеціальних спреїв проти кліщів. Вибирайте для прогулянок середину стежки і уникайте високої трави. Періодично оглядайте себе і близьких на наявність кліщів на одязі. Пам’ятайте, що коли кліщ чіпляється до вашої одежі, то залишається нерухомим, поки ви рухаєтесь. Тільки після вашої зупинки на відпочинок, він починає рухатись, шукаючи місце на вашому тілі. Цей процес може займати від 30 хв до декількох днів.
Після повернення додому обстежте себе, дітей і близьких на наявність кліщів. Одежу відперіть і пропрасуйте. Не варто залишати одежу біля ліжка, або спати в ній. Просте витряхування ні до чого не призведе.
Якщо ви гуляєте з домашнім улюбленцем, огляньте і його.
Огляд потрібно проводити у такій послідовності.
Почніть від низу до верху. Ступні, ноги, піднятися до поясу, груди, руки, шия, лице, потім вуха і волосся. Від вашої уважності буде залежати ваше здоров’я. Пам’ятайте, що кліщ може триматися на тілі до 12 суток. Місце укусу кліща помітне на другі треті сутки — з’являється припухлість і почервоніння, а сам кліщ збільшується.
Якщо ви виявили на собі кліща?
Одразу не зволікайте і зверніться в найближчий травмпункт. Там вам видалять кліща і проконсультують щодо подальших дій.
Якщо немає такої можливості видаліть кліща самостійно. Для цього можна скористатися спеціальним пристроєм — «кліщосмик», який можна придбати в ветмагазині.
Якщо пристрою немає, спробуйте зробити це пальцями, оберненими в марлеву серветку. Важливо робити це не кваплячись і обережно. Також важливо видалити всього кліща, разом з хоботком. Якщо кліщ відірвався, видаліть залишки стерильною голкою.
Після видалення обробіть рану антисептиком і ретельно помийте руки.
Далі помістіть видаленого кліща в баночку з шматочком трави. Перевірте кліща на наявність збуджувачів хвороби в лабораторії. На протязі трьох тижнів слідкуйте за своїм станом, зміною температури і при незначному погіршенню зверніться до лікаря.
Запам’ятайте всі дії при укусі кліща і це може зберегти вам і вашим близьким здоров’я і життя. Будьте уважні.
Якщо потрібно дивіться на нашому сайті адреси медичних закладів міста Вінниця https://coolmama.com.ua
Почитайте ще, будь ласка, про найпотужніший антибіотик https://coolmama.com.ua/najpotuzhnishyj-antybiotyk/