А чи було в вас почуття, що ви не розумієте своїх дітей? В мене дуже часто. Двоє моїх живуть на якійсь іншій планеті, причому кожен на різній.
Дуже часто одні батьки попадають в пастку, порівнюючи себе з іншими. Але психологи вже давно виділили сім ознак того, наскільки ви круті батьки. Отже…
- Ваша дитина не соромиться своїх емоцій перед вами.
Погано, коли діти не висловлюють своїх емоцій перед батьками. Це означає, що їй емоційно не комфортно поруч. Будьте відкритішими Слухайте своїх дітей і намагайтеся зрозуміти їх. - Діти звертаються до вас по допомогу.
Важливою роботою батьків є допомога, коли діти приходять зі своїми проблемами. Тут треба бути і психологом, і лікарем, і духовним наставником. Навіть якщо її проблеми, або хвороби здаються вам дрібними, не відштовхуйте їх. Іноді достатньо відкрити обійми і просто вислухати. - Дитина не соромиться висловлювати вам свою думку.
Це ознака, що у вас відкриті стосунки. Так ви скоріше зрозумієте світ своєї дитини і самі зможете пояснити деякі сторінки життя, що вас оточує. - Не критикуйте і не навішуйте ярлики.
Треба бути завжди уважним в своїх висловлюваннях, по відношенню до дитини. Навіть, якщо її поведінка вам не подобається, не можна використовувати слова на кшталт “лінивий”, ” товстий” тощо. Старайтеся знайти не образливі слова, а краще виховуйте своїм прикладом. - Заохочуйте дітей займатися чимось корисним.
Найкраще розвивати інтереси і таланти дитини своєю цікавістю до її роботи, хвалити і розвивати їх. Займайтеся разом, намагайтеся визначити інтереси дитини, але без тиску з вашої сторони. - Для безпеки дитини створюйте кордони в поведінці.
Скеровувати поведінку дитини потрібно м’яко. Дитина повинна відчувати, що її люблять і цінують, навіть якщо вони порушують ці кордони. Дітей, яких нічого не стримує, чекає великий список проблем і невдач. - Виправляйте свої помилки.
Навіть якщо присутній розрив між батьками і дітьми, важливо з боку батьків першими йти на зближення. Спробуйте доступно пояснити ті емоції, що керували вами, поговоріть і разом ви уникнете в подальшому подібних ситуацій.
Пам’ятайте, годувати і навчати дітей, це ще не ознака успішних батьків. Потрібно, насамперед, створити безпечне і комфортне середовище для розвитку дитини і налагодити добрі стосунки в родині.