
28 січня відзначається свято, яке об’єднує вже багато поколінь дітей і дорослих, захоплених збиранням конструкторів.
Мабуть, для більшості з них першою асоціацією зі словом «конструктор» буде «Лего». І свято це називається Міжнародний день ЛЕГО. Компанія LEGO Group, заснована датським теслею Оле Кірком Крістіансеном в 1932 році, отримала свою назву через два роки після того, як її творець почав випуск дерев’яних іграшок. Воно походить від початкових букв слогана «leg gotd», що означає буквально «грати добре».
Торгова марка «LEGO» була зареєстрована в Данії в 1954 році. Центральним офісом компанії стало місто Біллунд в Данії. Він розташовується тут і зараз разом з найбільшим в світі Леголендом – парком відпочинку і розваг, містечком, побудованим цілком з елементів конструктора ЛЕГО і відкритим в 1968 році.
Компанія зуміла створити продукт, орієнтований на різний вік, без жорсткої прив’язки основного принципу і елементів до статі дитини, хоча в сучасному каталозі ЛЕГО існують окремі серії, призначені для хлопчиків і дівчаток. Продукція компанії зберігає протягом усієї своєї історії незмінно високий стандарт якості, який відрізняє конструктори ЛЕГО від аналогів і підробок. Для більшості дітей ЛЕГО – це цікавий, дуже часто бажаний подарунок, що викликає незмінно захоплені емоції і приносить радість.
Початку виробництва конструктора передував старт випуску іграшок з пластику в 1947 році.

А в 1949 році з’явився і ранній варіант знаменитого конструктора ЛЕГО. В основу його було покладено модернізовані цеглинки англійської фірми Kiddikraft. В той момент тільки найвищий стандарт якості, закладений її творцем, дозволяв компанії витримувати конкуренцію з традиційними дерев’яними конструкторами і уявленнями суспільства про те, якою має бути дитяча іграшка.
Майже через 10 років, 28 січня 1958 року компанія запатентувала сучасну цеглинку ЛЕГО, що використовується як основа для всіх конструкторів компанії до сьогодні. Тоді ж був обраний і новий матеріал для елементів конструктора – АБС-пластик. Саме цю дату і почали відзначати, як Міжнародний день ЛЕГО.
Компанія неодноразово змінювала свій логотип (останній раз в 1998 році), але залишалася вірною початковим принципам: висока якість і універсальність. Всі елементи конструктора абсолютно доповнюють один одного, вони виконані з екологічних, гіпоалергенних матеріалів. За деякими даними в складі конструктора навіть присутня речовина, що дозволяє виявити на рентгені елемент, який дитина випадково проковтнула.

Конструктори дозволяють розвивати творчу уяву, дають дитині можливість представити себе в ролі архітектора, конструктора машин і літаків, влаштовувати ігри, повністю збудовані на основі зібраних моделей конструктора, а універсальність елементів дає необмежений простір для реалізації самих незвичайних фантазій і проєктів, творчості, де обмежувачем служить тільки кількість наявних цеглинок. Дорослі, які беруть участь в складанні конструктора разом з дітьми, нерідко «надовго зависають» і не можуть відірватися від конструктора з яскравою покроковою інструкцією, здатного викликати інтерес і захоплення навіть у них.
Конструктор має таку популярність, що кілька наборів з його асортименту побували навіть у космосі в 2011 році. Серед досягнень ентузіастів-прихильників ЛЕГО варто згадати величезну модель літака в масштабі 1: 1, створену в 2013 році, вежу заввишки понад 34 метрів, залізницю протяжністю близько 4 кілометрів.
Конструктор ліг в основу ряду мультиплікаційних проєктів, в яких весь світ і діючі персонажі є елементами і анімовані фігурками Лего.