Багато країн в світі вже почали пропонувати вакцинацію дітям від 12 років. Україна також запропонувала громадянам дитячу вакцинацію від Covid-19. 13 жовтня МОЗ ухвалило рішення про вакцинацію дітей з 12 років.
Таке рішення викликане розповсюдженням варіанту вірусу «Дельта», який значно небезпечніший для дітей. Крім того, заражені діти інфікують дорослих, для яких хвороба може виявитися смертельною. Наразі ми відслідковуємо збільшення випадків захворювання на коронавірус в Україні, тому таке рішення виглядає цілком виважено.
Процедура щеплення дитини є доволі прозорою. Рекомендується вакцинувати дітей тільки однією вакциною – Comirnaty від Pfizer/BioNTec. Щеплення проводять за схемою 2 дози по 0.3 мл з інтервалом 21-28 діб. Звісно вакцинація проводиться лише за згодою батьків та обов’язково у їхній присутності. Також батьки мають отримати від свого сімейного лікаря направлення та звернутися в пункт щеплення. Протипоказання до щеплення можуть бути серйозні алергічні реакції на компоненти вакцини, перенесення міокардиту або перикардиту. Також тим, хто переніс мультисистемний запальний синдром.
Цього тижня в Україні запустили процес отримання дитячих сертифікатів на підставі документів про щеплення та ПЛР-тестів. 31 жовтня Міністерство цифрової інформації повідомило, що розробники застосунку «Дія» спростили процес додання ковід-сертифікатів у «Дію». Дітям від 12 років згенерувати сертифікат можуть батьки, а підлітки від 14 років самостійно, за допомогою чипа на ID-картці або біометричному паспорті.
Нагадаємо, що жодні ліки і вакцини не мають 100-відсоткової гарантії від хвороби. Всі вони мають баланс ризику та користі. Але вакцина Pfizer схвалена для щеплення дітей у Великобританії, США, ЄС та Ізраїлі де вже розглядається питання про вакцинацію дітей від 5 років.
Тож кожен має зробити свій вибір, а ми закликаємо дотримуватись простих правил індивідуальної безпеки та поводження в громадських місцях. Бережіть себе і будьте здорові.
Всю інформацію про Covid-19 та новини можна відслідковувати на офіційному сайті МОЗ https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov .
Дізнатися про новий штамп Covid-19 «Дельта», а також про основні рекомендації щодо профілактики захворювання можна за посиланням https://coolmama.com.ua/novyj-shtamp-virusu-delta/