В Україну нарешті прийшли морози. Протягом останніх днів спостерігаємо значне зниження температури до -12 за Цельсієм. Незайвим буде нагадування про елементарні правила безпеки, щоб уникнути переохолодження та обмороження. На холоді кровоносні судини кінцівок звужуються для збереження тепла. Кров приливає до внутрішніх органів і так зберігається стабільна температура тіла. Тому при сильному морозі першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха і ніс. На цих частинок ще й менший жировий прошарок.
Ознаки переохолодження.
Обмороження – це ушкодження ділянок внаслідок низької температури. Першими ознаками переохолодження і замерзання є тремтіння, оніміння, виснаження, «воскові плями» шкіри, сонливість, нечітка вимова, млявість та втрата пам’яті. У дітей помітна яскраво-червона шкіра та млявість. Щоб уникнути обмороження потрібно дотримуватися простих правил поведінки.
- Одягайтеся тепло та багатошарово. Краще вдягнути декілька тонких светрів замість однієї товстої. До того ж, так ви зможете контролювати тепловий баланс, якщо буде жарко. Обирайте взуття з товстою підошвою.
- Захищайте відкриті ділянки тіла рукавицями, шапкою та шарфом.
- Уникайте тісного одягу, щоб існувала ще повітряний шар всередині для кращої теплоізоляції.
- Перед виходом з’їжте щось висококалорійне.
- Пийте достатньо рідини, а при довгих прогулянках запасіться гарячим чаєм.
- При тривалому знаходженні на вулиці, намагайтеся щогодини заходити в теплі приміщення. Це можуть бути магазини або торгові центри.
- При замерзанні кінцівок зробіть енергійні оберти рук, для приливу крові до пальців.
- Не перевтомлюйтеся.
- Відмовляйтеся від куріння та алкоголю, які створюють лише видимість зігрівання, а насправді лише прискорюють втрати тепла.
- Відмовтеся від металевих прикрас та уникайте контактів з металом.
11.Якщо плануєте довгу подорож, то піклуйтеся про достатній заряд на телефоні та достатньо заправлена автівка.
Якщо ви все ж отримали обмороження, то негайно зверніться в лікарню. Також важливо не чіпати обморожені ділянки тіла, розтирати снігом, опускати в гарячу воду, або торкатися гарячих радіаторів. Дотримуйтеся принципу внутрішнього зігрівання. Зайдіть до теплого приміщення, накладіть термоізолюючу пов’язку та вживайте теплі напої.
Вам також буде цікаво як правильно організувати прогулянки на морозі https://coolmama.com.ua/progulyanky-na-morozi/