Маджонг – це настільна гра, в якій використовують стратегію, розрахунок і трохи везіння.
Спочатку гру називали “мацуе”, що в перекладі з китайської означає “горобець”. Ця назва і досі використовується в деяких провінціях Китаю, але офіційною назвою є саме маджонг.
Винахід цієї гри приписують китайському філософу Конфуцію приблизно в 500 році до н.е. Кості, якими грають в маджонг називають “тайлами”, а три найголовніші тайли – три дракона, символізують три головні чесноти Конфуція – людяність, щирість і синівську шанобливість. Також стверджують, що назва “горобець”, з’явилася завдяки любові Конфуція до птахів.
Після Китаю гра розповсюдилась і в Японію, і в Корею, і в В’єтнам, де здобула чималу популярність. До речі в Китаї деякий час маджонг, як азартна гра, був довгий час заборонений урядом Китайської народної республіки. Але завдяки Культурній революції, в 1985 році, заборона була скасована.
Зараз гра дуже популярна в світі і має багато прихильників. В 1998 році в Китаї були зібрані з різних провінцій правила гри в маджонг, які були систематизовані і викладені в “Міжнародних правилах”.
Для українських гравців, на нашу думку, складністю гри в маджонг є кількість костей, кожен зі своїм символом – аж 144 тайла і складання виграшних комбінацій з підрахунком очок.
Тайли складаються з:
Мастей – крапки (тонг), бамбуки (тьао) і символи (вен).
Козирів – дракони — червоний, зелений і білий, та вітри ( схід, південь, захід, північ).
Квітів та сезонів – слива, орхідея, хризантема, бамбук та весна, літо, осінь, зима.
Правила досить складні, тому радимо покроково вивчати їх. Основні правила можна скачати за посиланням
В Україні ціна на маджонг коливається від 500 грн до 3000 грн.