4 січня 2019 року Генеральною Асамблеєю ООН був заснований день, присвячений винаходу французького педагога Луї Брайля.
Луї Брайль народився на початку 19 століття в родині чоботаря. В результаті нещасного випадку в три роки хлопчик втратив зір. Але все ж він отримав належну освіту у школі для сліпих дітей за методом рельєфно-лінійного шрифту В.Гаюї. Незабаром підлітком він звернув увагу на систему капітана Шарля Барб’є, яка використовувалась в армії для читання на дотик в темряві.
В 1829 році Луї Брайль створює альтернативний варіант азбуки для сліпих людей на основі рельєфно-крапкового шрифту. Ця азбука виглядала як система кодування букв і цифр комбінаціями випуклих крапок. Нова азбука була настільки зручною, що скоро отримала широке застосування по всьому світу.
В кінці 19 століття в США з’явилася перша друкарська машинка з шрифтом Брайля. А в 20 сторіччі з’являються принтери для друку шрифтом Брайля. Також активно починає використовуватись шрифт в комп’ютерній техніці – клавіатура і дисплей Брайля. З часом азбука Брайля була пристосована під багато мов світу.
На сьогоднішній день в світі нараховується 39 мільйонів сліпих людей, а з захворюваннями зору – 1.3 мільярда. Тому досить важливо розвивати і вдосконалювати методики і технології, щоб ці люди не відчували себе відокремленими від суспільства.
Зараз азбука Брайля використовується не тільки для читання, а й для письма. Знаки пишуться методом наколювання крапок на зворотній стороні листа в зворотному напрямку, щоб перевернувши читати нормально. Також були додані нові знаки – математичні і наукові символи, а також музикальні знаки.