1. Сьогоднішній — нинішній.
“Нинішній” – охоплює більший період часу, до року, а “сьогоднішній” відноситься до поточного дня.
2. Розпис — підпис.
Розпис – це декоративний живопис на різних поверхнях. Підпис – це напис під чимось. Якщо просять поставити розпис під текстом, то це буде некоректно.
3. Емпатія.
Цей термін часто ототожнюють з симпатією. Але емпатія – це здатність увійти в емоційний стан іншої людини, поставити себе на її місце.
4. Соціопат — соціофоб.
Соціопат – людина, що нехтує суспільними нормами і правилами і постійно кидає виклик навколишньому світу. Соціофоб – людина , що боїться соціуму. Він боїться багатолюдних місць і боїться контактів з людьми.
5. Сентенція.
Це різноманітні вислови повчального характеру.
6. Поміняти — змінити.
Слова, які не варто змішувати. Змінити – значить зробити іншим. Поміняти – замінити щось другим.
7. Під егідою.
Егіда, за давньогрецькою міфологією, – накидка Зевса, яка володіє чарівними захисними силами, тобто бути під захистом. Вживання цього вислову як “під приводом” невірне.
8. Подарунок — сувенір.
Сувенір – пам’ятна річ , пов’язана з відвідуванням якогось місця. Якщо презент не пов’язаний з подорожжю, то краще вживати “подарунок”.
9. Педагог — викладач.
Ці поняття зовсім не тотожні. Викладач – це працівник якогось навчального закладу, який викладає який – небудь предмет. В той час, як педагог – це людина, яка займається викладацькою, або виховною діяльністю, як наставник.
10. Пафос.
В перекладі з грецької означає “пристрасть”. Це душевний підйом, наснага, вища точка емоцій. Помилково цей термін використовують як награність.
11. Одіозний.
Часто використовують як неординарний і екстравагантний, але насправді це слово означає неприємний, той, що викликає негативні емоції.
12. Нетерпимий — нестерпний.
Різні за змістом слова. Нестерпний – це той, що діє так сильно, що не можна терпіти. Нетерпимий – той, або те, з чим не можна миритися.
13. Мізантроп.
Буквально – людиноненависник. Він зводить соціальні контакти до мінімуму. Люди його дратують, в усьому бачить лише погане і всіх в у чомусь підозрює.
14. Мезальянс — союз.
Деякі вважають,що мезальянс – це певний різновид союзу людей або держав, але це не так. Насправді це, буквально, нерівний шлюб.
15. Маргінал.
Маргінал – це той, хто опинився в новій ситуації і ще не пристосувався до неї. Це може статися, наприклад, коли людина переїздить до якогось нового місця.
16. Конгеніальність.
Багато хто думає, що це вища форма геніальності, але слово походить від латинських слів con ( «разом») та genialis ( «що відноситься до генія»). Геній в латині – це дух. Тобто конгеніально – це близько по духу.
17. Компетенція — компетентність.
Компетенція – це знання і досвід в певній сфері, а компетентність – це уміння цими знаннями користуватись.
18. Комільфо.
Це слово вживається в значенні зручно – незручно. Але словникове значення слова – витончений, вишуканий, відповідний до правил хорошого тону.
19. Квінтесенція.
Походить від латинського quinta essentia — “п’ята сутність”. Раніше це слово означало основу будь чого, а не об’єднання.
20. Ідеологія — ідейність.
Ідейність – це відданість якійсь точці зору, або ідеї. Ідеологія – система поглядів, що формують світогляд.
21. Договір — контракт.
Договір – це угода між декількома особами, в письмовій, або усній формі. Контракт може бути укладений тільки в письмовій формі.
22. Дилема — проблема.
Проблема – це неприємна ситуація, яка має скільки завгодно рішень, а дилема – це вибір між двома варіантами, які виключають один одного.
23. Гіпотеза — теорія.
Теорія – це думка про щось, вироблена на основі спостережень, а гіпотеза – наукове припущення, що потребує перевірки дослідним шляхом.
24. Автентичний.
Автентичний не є самобутній. Воно означає справжність, відповідність оригіналу.
25. Апробувати — пробувати.
Апробувати значить перевірити і схвалити. Але не можна апробувати якусь страву. При пробуванні не буде винесений письмовий висновок.
26. Апріорі.
Багато хто думає, що це щось зрозуміле, що не вимагає доказів, але апріорі – це мати про щось уявлення, не перевіривши на практиці.
27. Апелювати — оперувати.
Слова абсолютно різні. Оперувати можна якимись інструментами або даними. Апелювати – звертатись до когось або чогось за підтримкою, або щось опротестовувати.
28. Автобіографія.
Часто нам кажуть “Заповніть анкету і напишіть свою автобіографію”. Це некоректний вислів тому, що неможливо написати чужу автобіографію. Автобіографія — це опис свого життя (autos — «сам», bios — «життя» і grapho — «пишу»).
29. Нонсенс.
Нонсенс іноді вживають як крутість або сенсаційність, але це слово означає – нісенітниця і безглуздість.
30. Практично — майже.
Ці прислівники часто плутають. “Практично” можна замінити “на практиці” або “по суті справи”. “Майже” означає, що чогось бракує, дещо зроблено, але незначно.
Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті
30 слів, які ми вживаємо неправильно.
30 слів, які ми вживаємо неправильно.
Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті
Нова публікація
Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті