Наша галактика – Чумацький шлях, має близько 100 000 — 120 000 світлових років у діаметрі та близько 250 000 — 300 000 у периметрі.
Дослідники з факультету фізики при університеті Сіднея знайшли зоряну систему на відстані 8000 світлових років від Землі. Вона відома як зорі Вольфа-Райє. Вони характеризуються високою температурою і світністю. Астрономи навіть не очікували знайти таку систему в нашій галактиці.
В склад цієї системи входять дві масивні зірки та одна зірка-супутник, що утримуються гравітацією. Кожна з двох зірок в 10-15 разів масивніші за наше сонце і більш ніж в 100000 разів світліші. Всі зірки виділяють газ, що утворює складну форму пилової хмари.
Еволюція зірок Вольфа-Райє зазвичай триває кілька сотень тисяч років і закінчується вибухом, після чого утворюється чорна діра. Вперше ця зоряна система була описана в листопаді 2018 року в журналі Nature. Але приблизно кожні 125 років ця система наближається до Землі на відстань, порівняну з розмірами нашої сонячної системи. І це сталося в 2020 році, що дозволило ретельно дослідити і сфотографувати ці зірки. Як зазначив автор досліджень Yinuo Han: ” Окрім приголомшливого зображення, найвиразнішим в цій зоряній системі є пилова спіраль, що поставила нас в глухий кут, адже, зазвичай, пил зірок Вольфа-Райє рухається швидше. Наче він має власний розум. Вони обертають зірки близько 12 мільйонів кілометрів на годину; це 1 відсоток швидкості світла”.
Дослідники назвали систему Апеп на честь єгипетського зміїного бога хаосу. У віруваннях єгиптян Апеп щоночі намагається перемогти Ра, але той щоразу одержує верх, завдяки чому настає новий день.
Матеріали https://edition.cnn.com/2020/10/12/world/wolf-rayet-star-apep-scn-trnd/index.html


