Ніхто не заперечить, що Японія є одною з найрозвинених країн в світі. Культура цієї країни настільки не схожа на європейську, чи будь-яку іншу, що досить цікаво проаналізувати японську систему освіти. Можливо варто і перейняти в них деякі методи.
Отож, в навчальній школі, за нашими мірками, до 4-го класу знання дітей оцінюють невеличкими тестами. Тобто діти не складають жодних іспитів, їх вчать дисципліні, поваги до людей і навколишнього середовища, формують характер.
Перший день навчання починається в квітні і, часто, співпадає з днем із найкрасивіших явищ в природі – цвітінням вишень.
Всі учні носять обов’язково шкільну форму. Це усуває соціальний бар’єр і згуртовує учнів. Майже в усіх школах відсутні прибиральники і їх обов’язки виконують учні. Це вчить відповідальності та роботі в команді.
За статистикою рівень відвідування шкіл досягає 99 відсотків. Японська система освіти забезпечує учнів здоровою та збалансованою їжею. В державних початкових та середніх школах обід готують відповідно до стандартизованого меню, яке розробляють не лише кваліфіковані кухарі, але й фахівці в області охорони здоров’я. Харчуються учні в класі разом з вчителем, можливо тому 91 відсоток учнів завжди слухаються вчителя. Крім того в кожного з учнів в школі є старший товариш, який є своєрідним куратором, що піклується і допомагає молодшому.
Серед стандартних предметів, що викладають в школі є й каліграфія та японська поезія. Такі заняття вчать дітей поважати їхню культуру та традиції.
Після закінчення школи випускники здають іспит, результат якого впливає на майбутнє життя. Кожен з вищих навчальних закладів має певний прохідний бал і випускник має набрати його для подальшого навчання в цьому закладі. Період підготовки до екзаменів в Японії називають “екзаменаційним пеклом”. Пройшовши його студенти вважають за відпочинок навчання в коледжах перед майбутньою роботою.
я би хотіла повчитись у такій школі