З 1 серпня 2020 року в Україні з’явився і почав працювати ринок газу для населення. Це означає, що будь-який споживач газу може вибрати собі компанію, яка буде йому постачати блакитне паливо.
Процедура зміни постачальника не передбачує заміни газових труб, лічильника чи іншого газового обладнання. Постачальником газу може бути компанія, яка має відповідну ліцензію. Залежна від постачальника буде і ціна за газ.
Компаній, які мають право на постачання газу існує понад три десятка. Зі всіма можна ознайомитися і обрати на відповідному сайті Національної комісії.
Також можна знайти в інтернеті список усіх компаній з порівнянням цін на блакитне паливо.
Коли ви вибрали постачальника, то слід подати заявку на приєднання до обраного на сайті постачальника і надати усі необхідні документи, перелік яких є на сайті.
В основний пакет документів, яке правило, входять:
- Паспорт;
- ідентифікаційний код споживача;
- Документи, які підтверджують право власності чи право користування приміщенням.
Також постачальник може вимагати додаткові документи, але про це він повідомляє клієнта особисто.
Зазвичай зміна постачальника відбувається протягом трьох тижнів, про що повідомляють споживачу. Якщо в споживача існує борг за спожитий газ, то його потрібно буде сплатити. А якщо існує переплата, то за заявою клієнта відбувається перерахування коштів на вказаний рахунок. Плата за зміну постачальника газу не передбачена.
Про зміну цін на газ постачальник повинен повідомляти за п’ять днів до введення нових цін в дію. Плату за транспортування газу стягує місцева газопостачальна компанія.
Можливо вас зацікавлять міські вдосконалення в інших країнах читайте тут https://coolmama.com.ua/miski-vynahody-v-riznyh-krayinah/