Святкували Новий Рік ще в давньому Єгипті, Персії і Вавилоні. Тоді це свято уособлювало відродження природи, тому відзначалося весною. Також весною святкували і давні українці. Зараз ми святкуємо Новий Рік з 31 грудня на 1 січня.
В різних країнах, поруч з традиційними новорічними заходами, існують і свої унікальні.
В Ірландії, наприклад, відкриваються двері і всякий охочий може приєднатися до святкування. А після застілля уся компанія обов1’язково рушить до центральної ялинки міста.
В Іспанії Новий Рік святкують у колі друзів. Ще існує традиція з кожним ударом курантів з’їдати по одній виноградині. 12 виноградин приносять удачу в кожному з 12 місяців наступного року. Цій традиції вже більше ста років.
В Англії будинки прикрашають не тільки ялинками, а й гілочками омели. Також в Англії започаткували традицію обміну різдвяними листівками.
У Болгарії діти співають новорічні пісні біля ялинки, а батьки та гості дарують їм подарунки. Також заготовляють до свята палички з кизилу, а 1 січня діти легенько б’ють рідних та близьких, вітаючи з Новим Роком. Ще в Болгарії, як і в Румунії та Австрії була поширена традиція пирогів-сюрпризів, коли в пиріг запікалися різні сюрпризи- монетки, горішки тощо.
В Греції на Новий Рік попадає ще й свято святого Василя, який приносив дітям подарунки. Існує ще традиція освячувати в церкві гранат і господар розбивав його на подвір’ї. Чим більше розсипалося зернят, тим щасливішим буде наступний рік.
В Італії відома традиція позбавлятися від різних речей в оселі. Вважається, що замість старих в новому році прийдуть нові. Трохи раніше, на Різдво, дітям приносить подарунки італійський Дід Мороз – Баббо Натале, а на Новий Рік не заведено дарувати подарунки. Проте вже на Хрещення – 6 січня, Фея Бефана облітає на чарівній мітлі оселі діточок і залишає подарунки дітям.
В Японії Новий Рік дуже популярний і його святкують декілька днів. Японці прикрашають свої домівки вінками з соснових чи бамбукових гілок, відганяючи демонів, а в будиських храмах 108 разів дзвонять в дзвони.
В Індії Новий Рік називають Дівалі, або Фестиваль Вогнів. Будинки в цей день прикрашають вогнями, свічками та яскравими квітами.
А в Китаї Новий Рік приходить з запізненням – аж в кінці січня – на початку лютого. Це пов’язано зі зміною місячних фаз. Святкуючи Новий Рік, китайці запалюють велику кількість петард та феєрверків, відлякуючи тим злих духів і нечисту силу.
В Чилі Новий Рік святкують вдома з родиною, а в деяких містах після новорічної церковної меси, люди відправляються на міське кладовище до могил родичів. Вони вірять, що духи благословлять їх на наступний рік.
На Кубі прикрашають місцеве дерево араукарію, або просто пальму. Ще існує традиція набирати воду в усі відра, глечики та таза в будинку. Опівночі всю воду виливають з вікон, вважаючи, що таким чином захищають свій будинок від нещасть і негараздів. Куранти б’ють тільки 11 раз, щоб на 12-й годинник також зустрів Новий Рік разом з усіма.
В Аргентині в останній робочий день з офісів викидаються на вулиці старі календарі і бланки, так що центри міст вкриваються шаром паперу. Святкують аргентинці в родинному колі, але подарунки дарять тільки на Різдво.
Бразильський Новий Рік святкують біля океану, адже з грудня по лютий – це літні місяці. Бразильці веселяться і танцюють на пляжах з феєрверками. Щоб пом’якшити гнів духів також на пляжах запалюють свічки і кидають в океан пелюстки білих квітів.
Для українців Новий Рік і Різдво це також родинні свята. Дітям потрібно підкладати під ялинку подарунки, а на наступні дні ходити до родичів і знайомих в гості, співаючи колядки і вітаючи з Новим Роком.