Космічний апарат NASIR OSIRIS-REХ зібрав найбільшу в історії кількість зразків навколоземного астероїду Бенну. Про це повідомила у п’ятницю головний керівник проекту OSIRIS-REХ Данте Лауретта під час прес-конференції в університеті Аризони. Апарату вдалося отримати майже 400 грамів матеріалу ядра астероїда, в якому міститься багато цінних гірських порід. Астероїд знаходиться на відстані 200 мільйонів миль від Землі, але за словами дослідників, головною загрозою експерименту є втрата частинок астероїда в космосі через заклинення вихідного клапану збиральної камери великими частками породи.
Графік роботи був терміново змінений і апарат негайно почав повернення додому. Хоча втрату зразків неможливо усунути, але команда проекту сподівається на отримання невеликої частки астероїда.
Як зазначив адміністратор NASA Томас Цурбухен: “Можливо нам доведеться рухатися швидше, щоб доставити проби на Землю, це не є великою проблемою. Ми в захваті від того, що залишається ще велика кількість зразків, які зможуть дати великий поштовх розвитку науки, яка займається вивченням космосу”. Астероїд відноситься до вуглецевих, тому в його ґрунті повинні бути хімічні елементи – очевидці створення сонячної системи.
Команда проекту зазначає, що апарат знаходиться в відмінному стані і готовий вирушити назад на Землю. За підрахунками, він дістанеться Землі в 2023 році.
