Мами – найкращі і найближчі для своїх дітей. Мами народжують, виховують, піклуються і допомагають. Мами, що в людей, що в тварин, невід’ємна і важлива частинка життя свого потомства.
Давайте подивимось на найкращих мам в тваринному світі.
10. Гепард. Коли мама гепард народжує малят, а їх буває від 4 до 6, то малі гепарди ще не мають вродженого інстинкту виживання. Тому мати вчить їх ховатися від небезпеки і полювання. Поки малята всьому не навчаться, мама не залишає їх.
9. Алігатори. Самка відкладає яйця в опале гниле листя, що забезпечує потрібну для вилуплювання температуру. Цікаво, що при великій температурі середовища вилуплюються самці, а при нижчій – самки. Після народження мати бере своїх дітей у пащу для охорони. Так вона піклується про них цілий рік, після чого молоді алігатори здатні жити самостійно.
8. Слони. Мами слонихи героїчно виношують найбільших дитинчат в світі. Вага слоненят доходить до 100 кг і вагітність триває 22 місяці. Малі слоненята від народження сліпі і відчувають світ навколо за допомогою хоботка. В стаді слонів головними завжди є самки, і вони охоче беруть участь у вихованні потомства.
7. Коали. Основним продуктом харчування коал є отруйні евкаліпти. В кишківникові цих тварин існує особлива мікрофлора, що нейтралізує отруту. Але в дитинчат, при народженні, ще немає необхідних бактерій, тому мама, крім молока, годує їх ще своїми фекаліями. Коали виношують малюків півроку, під час цього мами відпочивають і набираються сил.
6. Білі ведмеді. Під час вагітності самка завжди полює, щоб збільшити вагу вдвоє, інакше малюк в утробі буде поглинутий власним організмом. Перед пологами вона риє барліг і залягає в сплячку, так що може проспати навіть народження ведмежат. У новонароджених немає зубів і вони ще сліпі, мати піклується про них ще 2 роки.
5. Сулавеський калао. Ці птахи з острова Сулавесі, що в Індонезії, роблять гнізда в дуплах дерев. На яйця полюють варани і, щоб захистити їх, мати не залишає кладку протягом двох місяців і майже замуровує себе в гнізді. При цьому,не маючи ніякої їжі, голодує.
4. Морський слон. Самиці настільки відповідальні матері, що при вазі до 800 кг, після народження і годування малюка, в перший же місяць втрачає приблизно 270 кг. Період вагітності у морського слона складає 11 місяців.
3. Імператорські пінгвіни. Завдяки сімейній турботі посіли третє місце. Незважаючи на те, що яйце висиджує тато, після вилуплення турботу про малюка бере на себе мама, відпускаючи тата відновити свої сили.
2. Орангутани. Основною метою життя самки є материнство. Вона ретельно влаштовує на дереві гніздо і старанно піклується про малюка. В орангутанів найбільший серед тварин період виховання дитинчат – 6-7 років.
1. Восьминіг. По праву посідає перше місце. Самка є рекордсменом по кількості яєць. Вони висиджують понад 50 тисяч, протягом 11 тижнів. Весь цей час мати не залишає їх ні на секунду, захищаючи їх і збагачуючи киснем. При цьому вона голодує, що іноді призводить до гибелі.