Не секрет, що Великдень – це одне з найважливіших християнських свят. Як сказано в Біблії:
Коли ж бо Христос не воскрес, тоді віра ваша даремна, ви в своїх ще гріхах,
тоді то загинули й ті, що в Христі упокоїлись!
Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найнещасніші від усіх людей!
Та нині Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних.
Смерть бо через людину, і через Людину воскресення мертвих.
Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть. (1 до Коринтян 15:19).
Тож не дивно, що до святкування Великодня християни готуються дуже ретельно.
Але католики і православні відзначають це свято в різні дні. В 2021 році католицький Великдень припадає на 4 квітня. Православні ж відзначають його 2 травня. Різнобіжності виникли після переходу католиків на новий григоріанський календар. А дата святкування Великодня прийнято визначати так: після весіннього рівнодення відліковують повний місяць і в найближчу неділю буде Великдень.
Традиції святкування Великодня.
Святкування Великодня у католиків і православних багато чим схожі. І не дивно, насправді це святкування одного свята, тільки в різний час.
І християни, і католики дотримуються Великого посту, та Страсного тижня. В цей час віряни обмежують харчування і розваги. Більше моляться, том самим вшановуючи жертву Христа, заради людства. Проте у католиків піст трохи м’якший – дозволяється вживання молочних продуктів і не такий тривалий.
І у православних, і у католиків Великдень – це сімейне свято. Після відвідування церкви, вся родина збиралася за святковим столом. Основними стравами католицького столу були індичка, фарбовані яйця і святковий хліб. В різних країнах хліб готувався по різному – з фруктовими, або горіховими начинками, шоколадом чи просто здоба.
Православні печуть паски – великодній здобний хліб з родзинками, прикрашений глазур’ю. Також православні готують крашанки чи писанки.
На відміну від православних, в католиків присутній Великодній кролик, який приносить яйця. За легендою, зла богиня Естер зачаклувала і перетворила курку в кролика. На Великдень Кролик приносить дітлахам корзинку з ласощами і ховає на дворі.
Православні влаштовують змагання чия крашанка міцніша.
На Великдень люди не працюють і ходять один до одного в гості. Вітаються – “Христос Воскрес”, а у відповідь – “Воістину Воскрес”, і бажають один одному здоров’я і всіх благ.
Можливо вас зацікавить як розфарбувати крашанки природніми фарбами, то дивіться тут https://coolmama.com.ua/naturalni-barvnyky-dlya-krashanok/