Корисні номери

Нова публікація

Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті

Хнєфатафл.

Хнєфатафл.

Перенесемося в Скандинавію в епоху вікінгів.
Вікінги – нестримні воїни і підкорювачі чужих земель не могли обійтися без гри-стратегії, якою вони прикрашали дозвілля і розвивала тактику і стратегію ведення бою.
Ця старовинна гра згадується ще в III сторіччі, і була досить популярна в народів Скандинавії. ЇЇ вікінги завезли в інші країни, зокрема і в Київську Русь, де гра була відома під назвою тавлей.
З появою шахів в X—XI сторіччі хнєфатафл став втрачати свою популярність, але й досі залишається грою, що розвиває аналітичні здібності гравців.

Правила гри такі.

  1. В грі приймають участь двоє гравців. Один захищається, інший нападає. Захисників завжди менше ніж нападаючих – 8 і 16, або 12 і 24 фігури.
  2. Також присутня в грі фігура короля, що керує захисниками. Він відрізняється розміром і формою.
  3. Дошка для гри складається з 9х9 клітинок, або 11х11.
  4. Центральна клітинка на дошці, що називається троном, може бути зайнята тільки королем, але якщо ця клітинка пуста, то інші фігури можуть проходити її. Чотири клітинки в кутах можуть використовуватись для атаки як захисниками, так і нападаючими. Трон допомагає тільки захисникам.
  5. Король повинен зайняти одну з кутових клітинок і вважається, що він виграв. Нападаючі виграють, коли захоплюють короля.
  6. Нападаючі ходять першими. Гравці ходять по черзі. Всі фігури можна переміщати по ряду чи стовбцю на будь-яку кількість клітинок, як тури в шахах.
  7. Якщо дві фігури затиснули між собою одну ворожу в одному ряді, то ця фігура вважається захопленою і прибирається з дошки. Але фігури можуть проходити між ворожими, самі приймаючи участь в захопленні. Король також може допомагати в захопленні.
  8. Самого короля також можна захоплювати, якщо він не стоїть на троні. В цьому випадку, нападаючі повинні оточити короля зі всіх чотирьох сторін. Гра при цьому закінчується.

В Україні таку гру можна купити починаючи від 600 грн. Але можна прикласти фантазію і зробити її самому. Діти і їх батьки із задоволенням приймуть участь у створенні фігурок воїнів з пластиліна, або інших матеріалів. Якщо маєте бажання, то можете грати онлайн з поціновувачами хнєфатафля з різних країн. Ось посилання http://tafl.cyningstan.com

Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті

Нова публікація

Для публікації власних матеріалів необхідна авторизація на сайті

Добрий день. Вітаємо Вас на сайті, що призначений для допомоги мамам, татам, дідусям і бабусям в вирішувані різних питань і проблем, пов’язаних з родинним життям. Будемо раді і іншим небайдужим людям, які будуть долучатися до нашої спільноти. Просимо Вас уважно читати правила, які присутні в кожному з розділів і дотримуватись їх. В публікаціях недопустимі образи, пропаганда насильства, расова дискримінація, нетерпимість один до одного та інші речі заборонені законодавством України. Сподіваємось на Ваше розуміння і підтримку. Адміністрація сайту бажає Вам приємного користування.

Забули пароль? Зареєструватися

Реєстрація

Upload Photo
Завантажити

Або увійдіть за допомогою

Ввійти