Горобець один з найпоширеніших птахів як в Україні, так і на по всьому світові. Слово горобець входить до складу багатьох фразеологізмів, стійких народних порівнянь, загадок: і горобець у роті не наслідив – хто-небудь дуже голодний, зовсім нічого не їв; стріляний горобець – досвідчена, загартована життям, витривала людина, яку важко перехитрити, обдурити; Горобець – на все удалець; Горобців боятися – проса не сіяти; бідний як горобець безперий – про зовсім бідну людину; веселий як горобець – про веселу, жваву людину; Навіть в лютий морозець Не вгаває молодець. Цілий день цвірінька, скаче, радий зимоньці неначе (Горобець).
Ось вам декілька цікавинок про горобчиків, які ви можливо не знали:
- Горобці зазвичай літають на швидкості 38 км/год, але переляканий горобець може розігнатися до 50 км/год! Через кожні 15 хв. польоту вони зупиняються, щоб відпочити.
- На волі горобці живуть переважно від 4 до 5-ти років. У неволі за хорошого догляду живуть довше.
- За будівництво гнізда відповідальні самці. Поки йдуть роботи вони намагаються привабити партнерок. Горобчихи оцінюють горобця і нерухомість і тоді роблять своє рішення.
- Горобці — однолюби. Вони створюють сім’ю раз і на все життя.
- Це дуже родючі пташки. Всього за кілька літніх місяців, вони можуть дати по 2-3 приплоду.
- Новонароджені пташенята залишають вперше гніздо тільки на 10 день з дня народження.
- Вони люблять приймати пісочні ванни. Птахи повністю занурюються в пісок і чистять своє пір’я від паразитів.
- До 60-х років у США не було жодного горобця. Туди їх переправили з Англії для полювання на гусениць.
10 . У Боснії в XIX столітті зробили пам’ятник горобцям. Люди встановили статую цим пташкам за їх плідне полювання на шкідників.