
Третій четвер травня традиційно є святом української вишиванки. Акція, започаткована у 2014 році студентами Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, переросла в загальноукраїнське свято. Більш того, це свято за короткий термін розповсюдилося по всьому світі.
Традиції прикрашати сорочки вишитим орнаментом були започатковані ще в середньовіччі. Та початок вишиванок сягає ще в часи енеоліту VI століття. Про це свідчать знайдені срібні фігури чоловічків з орнаментом на грудях. В Київській Русі також були популярні вишиті сорочки, як ми бачимо на фресках Софійського собору.
Вишиванка є однією з основних складових української культури. Вона була не лише яскравим святковим одягом, а й оберегом, унікальним кодом регіону, адже в кожному куточку України існував свій, унікальний вишитий візерунок.

Сьогодні до свята вишиванки приєднуються люди з більш ніж 60 країн світу. В основному це представники української діаспори, але також проявляють інтерес і іноземці.
Створити вишиванку може кожний, хто має бажання. До речі перша школа вишивання була започаткована в ХІ столітті в Києві сестрою Володимира Мономаха Анною. На сьогодні в Україні існує більш ніж сто технік вишивання. Найвідоміші з них – це хрестик, плетіння, бігунець, низь, гладь. Теми для вишивання умовно можна розділити на абстрактні, рослинні та тваринні.

Найоригінальнішою вишиванкою вважають борщівську. Це вишиванка чорними нитками з поселення Борщів. Кажуть, що коли татари знищили всіх чоловіків, то жінки довгий час носили саме такі сорочки на знак скорботи.
Сьогодні вишиванка є відомим брендом. Українські і світові дизайнери широко використовують техніку вишивання в своїх колекціях. Навіть американський журнал Vogue визнав свого часу вишиванку, як надзвичайно стильний і модний одяг.
Тож долучаємось і ми до світового тренду і будемо модними, яскравими і красивими.
Ви можете ще почитати про героїв українських казок https://coolmama.com.ua/rozkazhit-dityam-geroyi-ukrayinskyh-kazok/
1