Германські казки та легенди включають в себе не тільки німецький фольклор, а й увесь скандинавський. Найбільшими казкарями Германії по праву вважалися брати Яків і Вільгельм Гримм. Завдяки їм світ дізнався про Червону капелюшку, бременських музик, Попелюшку, Кота у чоботях та інших. Але не можемо не згадати і Вільгельма Гауфа з його Каліфом Лелекою, Карликом носом та Маленьким Муком, також Ганса Християна Андерсена та інших.
Тож давайте подивимося на героїв германського епосу.
Гамельнский щуролов.
Згідно легенди, місто Гамельн потерпало від полчищ щурів. Один бродячий флейтист пообіцяв звільнити місто від щурів і виконав обіцянку. Коли мешканці міста відмовилися платити за послугу, музикант забрав з Гамельна усіх дітей.
Лускунчик.
Прототипом Лускунчика був пристрій для лущення горіхів, відомий з давніх часів ще в Греції. В германії лускунчиків робили у вигляді солдатиків. І саме такий солдатик вів війну проти самого Мишачого короля. Після перемоги герой перетворюється на прекрасного принца.
Летючий голландець.
Легенди про корабель-привид існують у багатьох народів, але називають його саме голландцем. Корабель, який вічно плаває без руля і вітрил був поганим знаменням суднам, які його зустрічали.
Снігова королева.
Снігова діва прийшла до нас з суворих скандинавських казок. Вона є володаркою півночі і перетворює на кригу все, чого доторкається.
Карлик Ніс.
Зачарований чаклункою хлопчик, який стає відмінним поваром. Після того, як він врятував зачаровану гуску, Ніс вернув собі нормальний вигляд і повернувся додому.
Лісовик Склярчук і велетень Міхель-Голландець.
Два лісових духа, які допомагають людям. Але один з них, Склярчук, допомагає добрим і розумним, а інший за допомогу забирає в людей серце, вкладаючи в груди кусок каменю.
Германські казки вражають своєю чарівністю і суворістю. Найчастіше герої прикладають багато зусиль, щоб вижити в сурових лісах і в північних областях.
Почитайте також про героїв українських казок https://coolmama.com.ua/rozkazhit-dityam-geroyi-ukrayinskyh-kazok/