Друзі розпочинаємо серію дописів про нашу рідну Україну. І першою на черзі буде звичайно наша Вінницька область. Отже цікаві факти про Вінницьку область.
Вінницька область — це центральна область України з населенням 1.6 мільйонів осіб. Була утворена 27 лютого 1932 року. Тож нашій області через 11 років буде століття. Столицею Вінницької області є звичайно місто Вінниця.
Герб являє собою чотиридольний щит, в двох діагональних частинах якого, на синьому полі розташовується золоте сонце, а в двох інших — на червоному полі срібний хрест з півмісяцем в центрі. Золоте сонце — це старовинна емблема Подільської землі, а срібний хрест з півмісяцем є історичним гербом Брацлавщини — історичної області спадкоємцем якої є Вінниччина.
Особливістю Вінницької області є те, що вона межує з найбільшою кількістю областей — Кіровоградська, Черкаська, Житомирська, Київська, Одеська, Хмельницька і Чернівецька. А ще має спільний кордон з Молдовою.
Також на Вінниччині є найбільша в Україні вузлова залізнична станція — Козятин. А Козятинський вокзал внесений до списку архітектурних пам’яток України.
Вінницька область – лідер з переробки тваринної продукції, картоплі і цукрових буряків. Тут добре розвинене сільське господарство.
Після енергійного Києва, переповненого Харкова і стрімкого Львова, Вінниця здається спокійною і неквапливою. Хоча транспортна система добре розвинена. Здається вінничани нікуди не поспішають і, при цьому, всюди встигають.
У Вінницькій області є родовища рідкісних мінералів. Наприклад досі не розвідане єдине в Європі родовище гранатів. Також велике родовище каоліну, який використовується для виробництва олівців, мінеральних фарб, кераміки і вогнетривкої цегли.
Також Вінниця є місто рекордсмен. Тут знаходиться вінницька телевежа — найвища споруда такого типу в світі 354 метра, також в 2008 році тут встановили перший в Європі пам’ятник легендарному Ернесто Че Геварі і тут знаходиться справжній король українських фонтанів — світломузичний фонтан «Рошен».
На Вінниччині жив і працював видатний хірург свого часу Микола Пирогов. У Вінниці знаходиться його музей-садиба.
На Вінниччині також знаходиться легендарна ставка Гітлера «Вервольф».
Також Вінницька область багата на видатні пам’ятки природи. Злиття трьох річок в селі Буша, кар’єр з блакитною водою і білим піском в селі Глухівці, скельний монастир в селі Лядове, а також найдавніший і найтаємничіший в Європі метеоритний кратер в Іллінцях, це і багато чого іншого ви знайдете в Вінницькій області.
Тож обов’язково варто відвідати цю мальовничу землю і насолодитися її красотами.
Тут ви можете дізнатися про деякі змінені назви Вінницьких вулиць https://coolmama.com.ua/vulyczya-valentyna-otamanovskogo/