Бульдоги настільки щільно ввійшли в сімейне коло домашніх улюбленців, що вже забулося їх давнє бойове призначення в якості собак для цькування биків.
Існує близько 10 різновидів цієї прекрасної породи. Але основними є: англійський, американський і французький.
Всі бульдоги є потомками азіатського мастифа, що був завезений в Європу в 16 ст. В Англії на основі мастифів була виведена окрема порода англійських бульдогів, які згадуються на початку 17 ст. Ця порода є національним надбанням і відрізняється всіма рисами справжнього “англійського джентльмена” – деякою консервативністю, незворушливістю, неквапливою флегматичністю, з одного боку і з іншого – солідністю і елегантністю.
Французькі бульдоги – є потомками англійських, які були завезені під час промислової революції в Англії. Основна частина переселенців осіла в Нормандії, звідки і почали розповсюджувати французьких бульдогів. Вони відрізнялися невеликим зростом і, як всі французи, мали веселий і компанійський характер, любили гостей і були незамінними в сімейних розвагах. Але це не заважало їм, з істинно гальською відвагою, ставати на захист своїх господарів.
Якщо ви хочете побачити представників породи давньоанглійських бульдогів, подивіться на американських. Собаки цієї породи не зазнали жодних змін, з тих пір, як їх, в 19 ст. завезли з Англії до Америки шотландські емігранти. Ці собаки поєднують в собі, разом з любов’ю до своєї родини і особливим ніжним ставленням до дітей, виняткові сторожові якості і інстинкт переваги, особливо над собаками інших порід. Відрізняються атлетичною статурою і високим інтелектом.
Серед інших відів бульдогів можна відмітити:
іспанських алано, що були виведені ще ассирійцями для участі в битвах;
алапахських бульдогів (перший представник породи – пес Отто, після смерті свого хазяїна щоденно ходив на його могилу і охороняв її);
бульдоги кампейро, бразильська порода, представники якої були відмінними пастухами;
бульдоги Катахули, що є помісью леопардової собаки Катахули і американського бульдога, виведеної в штаті Луізіана;
бульдоги ка-де-бо, отримані при схрещуванні англійського бульдога з іберійськими мастифами на Балеарських островах, що належать Іспанії.
Треба відмітити, що бульдогів багато згадували в літературі, Л. Толстой – бульдог Булька, Джек Лондон – англійський бульдог, що єдиний переміг Біле Ікло, Б.Акунін – білий бульдог та ін.