Важко переоцінити роль тата в родині. У всьому тваринному світі татові відводять одну з найважливіших ролей. Давайте складемо своєрідний рейтинг кращих татусів світу.
10. Страус нанду. Цей птах строго стежить за своєю територією і зграєю; самець будує гніздо, видобуває їжу і охороняє свою сім’ю від агресії з боку хижаків і конкурентів. При цьому самець нанду – абсолютний багатоженець. У його гаремі зазвичай п’ять-сім самок (а часом доходить і до 12). Після періоду шлюбних ігор, останні практично одночасно зносять яйця в загальне гніздо, і всі їх висиджує самець. Через шість тижнів починають з’являтися перші страусенята і батько дбайливо вигулює молодняк.
9. Руда лисиця. Самець рудої лисиці не тільки полює і забезпечує їжею самку і лисенят, а й навчає їх полювати. Іноді він приносить на добивання напівживу здобич, а також закопує їжу, щоб лисенята знаходили її по запаху.
8. Морський коник. В цих незвичайних тварин мама – це тато. Самка відкладає в спеціальну кишеню на тілі самця ікру і після цього пара розходиться. Коник запліднює ікринки і виношує потомство 45 днів. Він гладшає, стає повільним і переживає всю красу вагітності, а під час пологів навіть відчуває перейми – все більш виснажливі до кінця, коли малюків всередині стає менше.
7. Гігантські водяні клопи. Ці клопи родом з Японії і як справжні самураї відрізняються силою і відважністю. Вони паралізують навіть великих жертв, впорскуючи в них отруйна речовина. Продовження роду для самця і самки є спільною роботою. Самка зміцнює на спині самця яйця, і батько носить їх на собі тиждень, поки з них не вилупляться малюки. При цьому батько виношує не кілька яєць, а близько 150 штук.
6. Трьохголкова колючка. Ця невеличка рибка для продовження роду будує гніздо, до якого спеціальними рухами заманює самку. Коли самка відкладе в гнізді ікру, самець її запліднює і тут же проганяє геть свою обраницю. Ікринки він дбайливо розгладжує по дну гнізда і повторює танець, залучаючи нову самку. Так він робить до тих пір, поки гніздо повністю не наповниться яйцями.
5. Якана. Цей незвичайний птах мешкає біля водойм, на берегах яких створює свої гнізда. Самка, яка більша за самця, зносить яйця і відразу переходить до пошуку нового партнера. Самка злучається три-чотири рази за сезон, а самці висиджують яйця – іноді відразу від декількох особин (таткові, який сидить у гнізді можуть скинути свою кладку абсолютно сторонні мами). Після появи пташенят батько продовжує піклуватися про потомство: годує, захищає, гріє під крилом, якщо вони ненароком впали у воду. Так він піклується про дітей, поки ті не зміцніють і не зможуть пересуватися самостійно.
4. Шакали і койоти. Відрізняються особливою вірністю: одного разу створена пара залишається разом назавжди. Самець забезпечує самку підготовленою норою, весь період вагітності, пологів і виховання потомства він знаходиться поруч з родиною, лише зрідка відлучаючись на полювання. Після пологів він починає полювати у кілька разів частіше і приносить більше здобичі, а для спрощення перетравлення їжі новонародженими тато зригує їм частину вже перетравленої їжі.
3. Імператорський пінгвін. Тут мама і тато піклуються про потомство кожен на різному етапі. Коли мама закінчує виношувати яйце, то передає його татові. Самець акуратно ставить на лапки і дбайливо вкриває спеціальної шкірною складкою внизу живота – насідною сумкою. Приблизно три місяці батько не розлучається з яйцем, пересувається вкрай обережно і нічого не їсть, існуючи за рахунок наявних жирових запасів. При сильному морозі самці збиваються в купки і закривають один одного від вітру. Мама в цей час відновлює сили, полюючи в океані. Якщо вона запізнюється до появи пташеняти, батько годує його спеціальним поживним соком, який виробляє його організм.
2. Ігрунка. Ці найменші з приматів – прекрасні татусі. Самець піклується про партнерку весь період розвитку плода. Під час пологів він є безпосереднім учасником процесу, допомагаючи дитинчаті з’явитися на світ, а справа ця насправді непроста. Дитинчат найчастіше народжується двоє, і тато приймає в їх вихованні активну участь: саме він завжди знаходиться з потомством, доглядає за ним, носить його на своїй спині і знайомить зі світом, приносячи мамі для годування.
1.І на першому місці, на нашу думку, знаходиться самець бур’янистої курки. Ці птахи мешкають в Австралії і на островах Тихого океану. Вони не висиджують свої яйця, що забезпечує татові неспокійне життя. Після того як самка зносить яйця в спеціально підготовлене місце – невелику ямку, прикриту палим листям – турбота про потомство переходить до майбутнього батька. Рослини гниють і виділяють тепло, яке йде на обігрів кладки. Проблема полягає в тому, що в гнізді необхідно підтримувати температуру 33,3 ° С. Як тільки вона підвищується, тато розгрібає купу і дає кладці охолодитися. Як тільки стає холодніше, він збирає нове листя і ховає в них яйця. І так 11 місяців. Термометром служить шия самця, яка позбавлена оперіння. Щоб стежити за температурою, він занурює голову всередину гнізда кілька разів на годину. І цей «датчик», як встановили вчені, має похибку всього 0,1° С.
Перегляньте також які існують найкращі мами в тваринному світі https://coolmama.com.ua/najkrashhi-mamy/
чудова новина! дякую!