14 жовтня Україна відзначає одразу чотири свята – Свято Покрови, День українського козацтва, День створення УПА і День захисника України.
Свято Покрови Божої Матері. Це одне із найважливіших християнських свят, яке відзначається православною церквою. Історія свята переносить нас в далекий 910 рік в Константинополь. Місто було в облозі і мешканці зібралися у Влахернському храмі помолитися про визволення. Аж несподівано з’явилася Матір Божа, йдучи в повітрі в оточенні янголів і святих. Вона помолилася разом з людьми, зняла з своєї голови сяюче покривало і простягнула над усіма, що перебували в храмі. Тим самим взяла під свій захист людей і місто. І сталося диво, війська противників відступили, і місто було врятоване.
День українського козацтва. Не дарма Божа Матір була покровителькою і захисницею українських козаків. Адже і козаки були захисниками всієї України. Вони шанували її, будували на її честь церкви і завжди просили допомоги перед боєм. В цей день козацтво на Великій раді вибирало собі гетьмана. Козаки так щиро шанували образ Покрови Божої Матері, що в народі свято ще називали – Козацька Покрова.
День створення УПА. Дата створення бойового крила ОУН (Організація Українських Націоналістів) виникає в 1947 році в наказі головного командира УПА Романа Шухевича. Ще в 1942 році активізувалося бойове підпілля під командуванням Г. Перегійняка («Коробки») та С. Качинського («Остапа»). УПА воювало за незалежну Україну з двома режимами – радянським і нацистським. Творцями УПА розглядалося як початок створення регулярної української армії.
День захисника України. В 2014 році, за ініціативи президента України Петра Порошенка, було скасовано свято 23 лютого і впроваджено День захисника України, яке святкуємо 14 жовтня. Цього дня вшановуємо тих українських лицарів, які захищають нашу Україну від російських загарбників. З 2015 року День захисника України зробили державним святом і неробочим днем. Також традиційно проводиться “Марш нескорених” – хода, що вшановує всіх хто долучався до захисту України проти російської агресії.